kupe sorgulama
?>

İHH Kurban Bağış Hisse Fiyatlarını Açıkladı

İHH - Kurban Yardımı
Paylaş
 

Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de İHH üzerinden Kurban Hissesi satın alarak ihtiyaç sahibi ailelere bağışta bulunabileceksiniz.

İHH tarafından 2017 Kurban Bağışı Hissesi için belirlenen rakam ise hem Türkiye hem de Yurtdışı için 620 TL olarak açıklandı.

2016 yılında yapılan bağışlar ile 89 ülkedeki 1.726.200 ihtiyaç sahibine ulaşmayı başaran İHH toplamda 43.000 Kurban Hissesini ihtiyaç sahiplerine dağıtmıştı.

 

Kurban Hisse Sistemi Nasıl İşliyor?

İHH tarafından toplanılan Kurban Hisse Bedelleri nasıl değerlendiriliyor, süreç nasıl işliyor?

  1. Kurbanlarını vekâlet yoluyla vakfımıza gönderen hayırseverlerimiz, kurban bedellerini banka hesap numaralarına havale, kredi kartı, posta çeki ile veya vakıf merkezine bizzat gelerek elden, internet üzerinden online bağış veya telefon vasıtasıyla ulaştırır.
  2. Gelen kurban bedelleri bağışçıların talebi doğrultusunda, vakfımız tarafından kurban çalışması yapılacak ülkelerin ihtiyaç durumuna göre paylaştırılır.
  3. Kurbanlıklar İHH görevlilerince çalışma yapılacak ülke ve bölgelerde kurban ibadeti için gerekli kriterlere uygun olarak satın alınır.
  4. Kurban Bayramı’nın birinci günü kurbanlıklar bayram namazı akabinde İslami usullere göre kesilir. Bayramlaşmanın ardından kesilen kurbanlar paylara bölünerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılır.
  5. Kurban kesimleri tamamlandıktan sonra vakfımız, kurban sahiplerine kısa mesaj yoluyla kurbanın kesildiğine dair geri bildirimde bulunur.
Bu yazı 530 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
REKLAMLAR
Sayaç
hit counter script