2018 Yılı Diyanet Vakfı Kurban Fiyatları Belli Oldu

2018 Yılı Diyanet Vakfı Kurban Fiyatları Belli Oldu

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 2018 Yılı Kurban Bayramı için Vekaletle Kurban Kesim Ücretleri belli oldu.

 

Kurban Kesim Ücretleri

Diyanet İşleri Başkanı ve aynı zamanda Türkiye Diyanet Vakfı – TDV Mütevelli Heyeti Başkanı olan Ali ERBAŞ açıklama yaptı.  Buna göre 2018 yılı  Kurban Kesimi ücretleri Yurt İçi 850 , Yurt Dışı için  625 TL olarak belirlendi.

Vekalet Yoluyla Kurban kesimi yaptırmak isteyen vatandaşlarımız ‘www.tdv org’ ve ‘bagis.tdv.org’ adreslerinden online bağış yöntemi ile bağış yapabilirler. Ayrıca müftülükler, ve tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da ödemelerini yapabilecekler.

 

Türk Dİyanet Vakfı - 2018 Kurban Ücretleri

 

1993 Yılından Bu Yana 

Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Merkezi’nde  “2018 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu” tanıtım toplantısı düzenledi. Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı’nın, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak amacıyla 1993’den beri vekaletle kurban kesim programını gerçekleştirdiğini söyledi.

“Emanetleriniz emanetimizdir.” düsturuyla yola çıkan TDV’nin, kurban faaliyetlerini büyük bir hassasiyet, itina ve sorumluluk duygusuyla yürüttüğünü belirtti. Erbaş, vakfın, “dini esaslara uygun ve güven veren” bir yapılanmayla  gönül coğrafyasına hizmet etmeye hazır olduğunu vurguladı.

Erbaş, “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” temasıyla düzenlenen program kapsamında, yurt içinde 280 kesim bölgesindekesim yapılacağını belirtti. Yurt dışında ise 145 ülkede , TDV görevli ve gönüllüleri nezaretinde kesim ve dağıtım gerçekleştirileceğini anlattı.

 

TDV - 2018 Yılı Kurban Fiyatları

 

 ” Kurbanlar , mazlum kardeşlerimize dağıtılıyor”

Vekaletle kurban kesim programının, Türkiye’de müftülükler, yurt dışında da büyükelçilikler, müşavirlikler, ataşelikler, koordinatörlükler ve ilgili ülkelerdeki dini idareler ve yerel kuruluşlarla işbirliği içerisinde yürütüldüğüne işaret eden Erbaş, şöyle konuştu:

“Vakfımız, yeryüzünde iyilik hakim olana kadar durmaksızın çalışmayı şiar edinmiştir.  Kestiği kurbanları yurt içinde ihtiyaç sahiplerine, sığınmacılara, Kur’an kurslarına ve öğrenci yurtlarına ulaştırmaktadır. Yurt dışında ise öncelikle açlık, yoksulluk ve iç çatışmaların yoğun olduğu Afrika’da dağıtım yapılmaktadır. Orta Asya’dan Balkanlar’a, Kafkasya’dan Uzak Doğu ve Latin Amerika’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada mazlum kardeşlerimize kurban dağıtımı yapılmaktadır.”

Ali Erbaş, TDV’nin 25 yıllık tecrübesi, deneyimli kadrosu, üstlendiği ulvi emanetin bilinci ve asla suistimale müsaade etmeyen disipliniyle vekaletle kurban kesimi konusunda öncü ve örnek olduğunu ifade ederek, “Bugüne kadar 1 milyon 364 bin 158 hisse kurbanın kesim ve dağıtımı vakfımız tarafından gerçekleştirilmiştir. Vekaleti alınan kurbanlar, vekalet sahiplerinin isimleri tek tek okunmak suretiyle bizzat Başkanlığımız ve Vakfımız görevli ve gönüllüleri nezaretinde kesilmektedir.” diye konuştu.

 

Vatandaşlarımız Kurban Kesim Ücretlerine Karşı Uyanık Olmalı

Vatandaşları kurban vekaleti konusunda iyi niyetli, güvenilir, şeffaf ve profesyonel çalışmalara yönelmeye, istismara karşı uyanık ve hassas olmaya davet eden Erbaş, şunları kaydetti:

“Din istismarıyla mücadele amacıyla bugüne kadar 41 ilimizde gerçekleştirilen bilinçlendirme seminerlerinin, 13-15 Temmuz arasında da kalan 40 ilimizde yapılacağını bu vesileyle ilan etmek istiyorum. Başkanlığımızın birim amirleri, uzmanları, müftü ve vaizleri tarafından verilen seminer ve bilgilendirme ziyaretleri, illerde vali ve rektörlerimizden il idari kadrolarına, yazılı ve görsel basın organlarından sivil toplum kuruluşlarına, din görevlilerimizden halkımıza uzanan geniş bir yelpazede muhataplarına ulaşmaktadır.

 

Kurban Kesim Ücretleri  Açıklandı

Kurbanlarımız kardeşlerimize umut olsun diyor, TDV tarafından bu yıl belirlenen vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini açıklıyoruz. Yurt içi kurban bedeli 850 lira, yurt dışı kurban bedeli ise 625 lira olarak belirlenmiştir. Vatandaşlarımız, ‘www.tdv org’ ve ‘bagis.tdv.org’ adreslerinden online bağış yapabilir. Bunun yanı sıra il ve ilçe müftülüklerimize, cami görevlilerimize, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da vekalet yoluyla kurban programına katılıp, kurbanlarını vekalet yoluyla kestirebilir. Vatandaşlarımız ayrıca ‘0312 416 90 00’ numaralı çağrı merkezini arayarak kurban vekaleti hakkında detaylı bilgi alabilir.”

Ali Erbaş, yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşların da Din Hizmetleri Müşavirlikleri ve Din Hizmetleri Ataşelikleri ile bu ülkelerdeki dernek ve din görevlileri vasıtasıyla kurban bağışlarını yapabileceğini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

REKLAMLAR
  • YORUM
Facebookta bizi bulun