Sivas İli Kurbanlık Fiyatları

Sivas İli Kurbanlık Fiyatları

Kurban Bayramı münasebetiyle, Sivas ili kurbanlık fiyatları açıklandı. Kurbanlık olarak tüm Türkiye’de yaklaşık olarak 800 bin ile 1 milyon civarında büyükbaş ( Sığır, manda, deve) hayvan kesiliyor. 2.5 ile 3 milyon civarında da küçükbaş ( koyun – keçi ) hayvanın kesildiği Kurban Bayramı’na sayılı günler kaldı.

 

Sivas İli Kurbanlık Fiyatları

Kurbanlık piyasası oldukça hareketli geçen Sivas ilinde  kurbanlık fiyatları, Ticaret Borsası’na başkanlık yapan Abdulkadir Hastaoğlu tarafından açıklandı. Buna göre 2019 yılı için kurbanlık hayvanların kg. fiyatları 20 – 23 TL. olarak belirlendi. Kurban kesmek isteyen vatandaşlar tarafından merakla beklenen kurbanlık fiyatları, önde gelen besicilerle gerçekleştirilen toplantı sonrasında açıklandı.

Hastaoğlu, yaptığı açıklamada, “Kurban Bayramı yaklaşırken, besicilikle uğraşan çiftçilerimizle bir toplantı düzenledik. Yaptığımız istişareler sonucunda, canlı kg olarak fiyatlar, kurbanlık dana için 23 TL, Veteriner Hekim raporu ile damızlık vasfını yitirmiş düveler için 22 TL, yine Veteriner Hekim raporu ile damızlık vasfını yitirmiş inekler için 20 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca kurbanlık olarak kesilecek erkek koyunun canlı ağırlık kg. fiyatı 22 TL, dişi koyunun ise 20 TL. olması kararlaştırılmıştır” dedi.

 

kurbanlık
Kurbanlık

 

Kurbanlık hayvanların kesimini yapacak kombinaların kesim fiyatları da belli oldu. Buna göre büyükbaş hayvanlar için kesim bedeli 450 TL, küçükbaş hayvanlar için kesim bedeli ise 100 TL olarak belirlendi. Kurbanlıkları parçalamanın bedeli 350 TL, kıyma çekim ücreti de kg. başına 2 TL olarak duyuruldu.

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

REKLAMLAR
  • YORUM
Facebookta bizi bulun