Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) 2017 Yılı Vekaletli Kurban Kesim Fiyatlarını Açıkladı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) 2017 Yılı Vekaletli Kurban Kesim Fiyatlarını Açıkladı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ve Diyanet İşleri Başkanlığı 2017 yılı Vekâletli Kurban Kesim Programı için Yurt İçi ve Yurt Dışı Kurban Kesim ücretlerini belirledi.

TDV tarafından 2017 yılında Yurt İçinde 275 il ve ilçe merkezi ile Yurtdışında 135 ülkede 400 noktada Vekâletli Kurbanlık Kesimi yapılacak.

Dini kurallara göre Vekâletleri alınan hayvanlar bu kesim noktalarında Gönüllü Ekipler tarafından kesilerek ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak.

 

Kurban

1993 Yılından Bu Yana Sürdürülen Bir Çalışma

Türkiye Diyanet Vakfı olarak 1993 yılından beri Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliği ile Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Programı düzenlediklerini belirten Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mustafa Tutkun şunları kaydetti:

“Türkiye Diyanet Vakfı olarak 2016 yılında TDV’ye emanet edilen 239 bin 414 hisse kurban; yurt içinde il ve ilçeler olmak üzere 235 merkezde, yurt dışında 130 ülkenin 530 bölgesinde bizzat görevlilerimizin nezaretinde keserek dağıtımını gerçekleştirdik. 2017 yılı Vekâletle Kurban Kesim Programı kapsamında ise Afrika’da yaşanan kuraklığı da dikkate alarak, yurt içinde 275 il ve ilçe merkezinde 35 bin hisse, yurt dışında ise 135 ülkenin 400 bölgesinde 240 bin hisse kurban kesim ve dağıtımını yapmayı hedefliyoruz.

Kesilen kurbanlar yurt içinde, ihtiyaç sahiplerine, sığınmacılara, Kur’an kurslarına ve öğrenci yurtlarına dağıtılacak. Yurt dışında kesilen kurbanlar ise öncelikle açlık, yoksulluk ve iç çatışmaların yoğun olduğu Afrika’dan Orta Asya’ya, Balkanlar’dan Kafkasya’ya, Uzak Doğudan Latin Amerika’ya kadar uzanan gönül coğrafyamızdaki mazlum kardeşlerimize dağıtılmaktadır. Vekaletle Kurban Kesim Programını, Türkiye’de müftülükler, yurt dışında ise büyükelçilikler, müşavirlikler, ataşelikler, koordinatörlükler, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve ilgili ülkelerdeki dini idareler ve partner kuruluşlar ile iş birliği içerisinde düzenliyoruz.”

 

2017 Yılı Ücretleri Yurtdışı İçin 600 TL, Yurtiçi İçin 850 TL

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından bu yıl vekâlet yoluyla  kesim yapmak isteyenler için yurt içi için 850 TL, yurtdışı için de 600 TL ödemeleri gerekecek.

Bağışlar ise bagis.diyanetvakfi.org.tr adresinden online olarak yapılabileceği gibi İl ve İlçe Müftülükleri ile Cami Görevlileri üzerinden, PTT Şubeleri veya Anlaşmalı Bankalar üzerinden de yapılabilecek.

Bağışlarla alakalı daha fazla bilgi almak isteyen vatandaşlar ise 0312 416 90 00 nolu hattı arayabilecekler. Mesai Saatleri içinde konuyla alakalı olarak sorularını yetkililere sorabilecekler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

REKLAMLAR
  • YORUM
Facebookta bizi bulun