Düve Kesimine Yasak Geldi, Fiyatlar Yükselmeye Başladı

Düve Kesimine Yasak Geldi, Fiyatlar Yükselmeye Başladı

Bakanlık tarafından yapılan açıklama ile bu sene Kurban Bayramında Düve Kesimi yapılamayacağı netleşti. Bu sebeple de Kurbanlık Fiyatları şimdiden artış göstermeye başladı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından yapılan açıklama ile 2017 yılı içinde gerçekleştireceğimiz Kurban Bayramı kapsamında Kurbanlık olarak satışı yapılacak Büyükbaş Hayvanlar arasında bu sene Dişi Düve olamayacak.

Bakanlık bu sene damızlık değeri olan dişi hayvan satışına yasak getirerek Kurban Bayramında Dişi Düve Kesimini yasakladı.

 

 

Düve

 

Bakanlıktan Yapılan Açıklama Şu Şekilde

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik Kurban Bayramı hazırlıkları kapsamında “Dişi düve kesimine yasak getirdik, kurbanlık olarak kesimine izin verilmeyecek” dedi.

 

Kurbanlık Fiyatları Yükselmeye Başlayacak

Üretimi sıkıntı altına sokmamak için alınan bu karar ile dişi damızlık satışları yasaklanınca sektörde azda olsa bir daralma ve bu daralmaya bağlı olarak fiyat artışı yaşanacak gibi görünüyor.

Küçükbaş hayvan noktasında çok sıkıntı olmasa da yıllardır Büyük Baş hayvan kesen kişilerin bu sene dişi satışı olmaması sebebiyle tosun alımına yönelmesi ve sayısı az olan tosunların da fiyatlarının buna bağlı olarak yükselmesi bekleniyor.

Şimdiden büyükbaş hayvan satan noktaların fiyatlarda bazı güncellemeler yapmaya başladıkları ve zamlı fiyatlara yavaş yavaş geçtikleri de gelen haberler arasında.

Bakalım bu süreç sonunda küçükbaş hayvanların fiyatlarında da bir artış yaşanacak ve Kurban Bayramı öncesinde mali olarak kurban kesecekleri zorlayan bir durum ortaya çıkacak mı?

 

Üreticiler “Çok Büyük Fark Olmayacak”

Bazı üreticiler basına yaptıkları açıklamalarda ellerinde pazarın ihtiyacı olan erkek büyükbaş hayvan sayısının olduğunu, dişi düve satışlarına gelen yasağın fiyatları etkilemeyeceğini belirtiyor.

Az sayıda hayvanı olan bazı üreticilerin konuyu kendi çıkarları adına gündeme getirdikleri ve fiyatların artacakları konusunda spekülatif açıklamalar yaptıkları da vurgulanmış durumda.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  • Elimizdeki örnek projeleri paylaştık, farklı örnekleri proje firmalarından temin edebilirsiniz.

   • S.A.
    Maalesef projelerin hiç birisine ulaşılamamakta 404 hatası vermekte. Bunu düzeltmenizi umuyorum.
    Bu arada yeri gelmişken kabulederseniz eleştiri ve önerilerimi de sunmak isterim. Siteniz isim ve amaç olarak çok güzel ama içerik çok zayıf kalmış. yeterince upload yapamıyorsunuz sanırım. Keşke bu konuda gerek bu iş ile ilgilenen besici ve ziraat mühendislerinden ve özellikle de veterinerlerden de destek alarak siteyi geliştirseniz. bu uzun vadede hem gelir getirecek bir iş olur hem de ülkemiz açısında önemli bir çalışma olur. Site ismi mükemmel-süper. Ancak isme göre çok zayıf içerikli bir site. Başka çözüm önerilerimizde olur ancak bu alanın kapsamını aşabilir. bir de okuyuculrı etkilememk gerek. Allah kolaylık versin.

    • Kırık linkleri en kısa zamanda düzeltirim. Görüş ve önerileriniz için çok teşekkürler. Direk iletişime geçmek isterim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

REKLAMLAR
 • YORUM
Facebookta bizi bulun