Küçükbaş Hayvancılık Yapmak İsteyenlere Kredi İmkanı

Küçükbaş Hayvancılık Yapmak İsteyenlere Kredi İmkanı

Küçükbaş hayvancılık yapmak üzere yeni bir işe atılmak isteyen ancak sermayesi bulunmayan ya da yeterli gelmeyen kişiler; koyun, keçi, kuzu satın almak amacıyla ihtiyaç duydukları paraları krediler yoluyla temin edebiliyorlar. Farklı bankalar tarafından kişilere özel sunulan fırsatlar sonrasında küçükbaş hayvancılık yapmak isteyenlerin diledikleri miktarlarda kredi sahibi olması mümkün olmaktadır.  Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından da desteklerin verildiği küçükbaş yetiştiriciliğinde küçük çapta başlatılan projelerde banka teşvikleri son derece önemli olmaktadır. Bakanlık tarafından verilecek desteklemelerin önümüzdeki yıllarda artarak devam edeceği ön görülüyor.

 

Küçükbaş Hayvancılık

 

 

Bu desteklemede hedef küçükbaş hayvancılığın azalması gerekçe gösterilerek 2017 yılı itibarıyla köye kesin dönüş yapanlar. 24 ile 30 yaş arasındaki gençlerin tamamına devletten 30 bin lira değerinde geri ödemesiz kredilerin verilmesi kararlaştırıldı. Böylece hem köye dönüş teşvik edilecek hem de ülkenin giderek artan et ihtiyacı için bir çözüm aranmaya çalışılacak.

 

Küçükbaş Hayvancılık  Kredi Şartları

Bu doğrultuda verilecek kredilerden yararlanamayan kişilerin Şekerbank, Denizbank, Ziraat Bankası, Finansbank  ve Yapı Kredi gibi bankalardan diledikleri oranda kredileri alması mümkün olabiliyor. İyi bir sermaye ile girilmiş olan küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin kısa süre yapılan harcamaları telafi edeceği ön görülüyor. Bu durum göz önüne alındığında bu yöndeki taleplerin daha da artacağı beklenmekte. Bankalar kredi vermek için çiftçilik belgesi, işletme tescil belgesi gibi belgeler de talep ediyorlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

    • Doğrudur, zaten kesin cevap vermekten imtina edişimiz, emin olmadığımız içindi. Bilgi için teşekkürler…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

REKLAMLAR
  • YORUM
Facebookta bizi bulun