Genç Çiftçiler İçin Hibe Desteği

Genç Çiftçiler İçin Hibe Desteği

Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren yeni yasa ile Genç Çiftçiler için 30.000 TL Hibe Desteği sağlanması kararlaştırıldı. Bu sayede çiftçilik de meslek olarak daha fazla özendirilmeye çalışılacak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından sağlanacak olan bu hibe desteği ile genç çiftçilerin girişimciliğe özendirilmesi, bölgesel kalkınma sağlanması, kırsal alanda yaşayan genç nüfusa imkân sunulması ve tarımda sürekliliğin sağlanması amaçlanıyor.

 

Genç Çiftçiler Desteği Hangi Projeler İçin Alacak?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilecek olan 30.000 TL değerinde Geri Ödemesiz Desteği alabilmek için sunulacak olan projelerin belli şartlara uygun olması gerekiyor.

Genel anlamda bakıldığında bitkisel ve hayvansal üretimi esas alan projelere destek sağlanacak. Yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği gibi alanlarda da destek sunulacak.

Bunların dışında üretim aşaması dışında paketleme ve depolama alanları gibi sürecin devamını kapsayan alanlarda yapılacak olan yatırımlar da Devlet Hibe Desteği alabilecek.

 

Genç Çiftçi

 

Hangi İllerde ve Ne Kadar Süre Uygulanacak?

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilecek olan Destek Hibesi Türkiye’deki tüm illerde uygulanabilecek.

Hibe desteğinin süresi ise 2 yıl olarak belirlenmiş.

Projelerinize Hibe Desteği alabilmeniz için en az 18, en fazla 40 yaşında olmanız gerekiyor. 40 yaşından büyük olup bir projesi olan çiftçilerin ise bu iş için daha genç birisini proje sahibi yapmaları gerekiyor.

30.000 TL değerindeki Hibe Desteği her vatandaş için 1 kez verilebiliyor. Bir kişinin aynı ya da farklı projeler için ikinci bir destek alması söz konusu olamayacak.

 

Desteklerle Hayvancılık ve Çiftçilik Özendirilecek

Daha öne girişimcilik ve şirketleşme konusunda adım atan genç girişimcilere destek sunarak bu alanda atılıma geçen ülkemiz şimdi de Çiftçilik ve Hayvancılık gibi ülkemizin en önemli iki gelir kapısı için hibe desteği sunmaya başlamış durumda.

Özellikle Anadolu’da yaşayan ve bu tarz Projeleri ile hem gelirlerini hem de ülkeye olan faydalarını arttırmak isteyen vatandaşlarımız için oldukça iyi bir destek paketi olmuş durumda.

Alınacak 30.000 TL Hibe Desteği ile bu alanda birçok proje hızlı bir şekilde hayata geçirilebilir diye düşünüyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

REKLAMLAR
  • YORUM
Facebookta bizi bulun