Tavuk Çiftliği Kurmak İsteyenlere Devlet Desteği

Tavuk Çiftliği Kurmak İsteyenlere Devlet Desteği

 

Tavuk çiftliği kurmak isteyenler için bireysel girişimleri desteklemek amacıyla KOSGEB ve benzeri birçok projeyi hayata geçirilmiştir. Ekonomik açıdan üretim faaliyetlerinde başarılı sonuçlar almış olan   tavuk çiftlikleri de kurulum aşamasında devlet tarafından büyük desteklerle teşvik edilmektedir. Avrupa Birliği destekli , % 50 hibe içeren Tarım ve Orman Bakanlığı desteklemeleri de bunlara dahil.

 

Tavuk Çiftliği Kurmak İsteyenlere Devlet Desteği

Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılığının yanında bundan önceki yıllarda çok da fazla talep görmeyen bir alan olan kanatlı hayvan yetiştiriciliğinde devlet tarafından bu işi yapmaya gönüllü olan kişilerin teşvik edilmesi amacıyla destek veriliyor. Tavuk işletmeleri, küçükbaş ve büyükbaş hayvan işletmelerine göre çok daha kısa sürede ekonomik açıdan başarılı sonuçların alınmasını sağlıyor. Bu projelerde kişilerin ilk iş kurmalarına yardımcı olmak amacıyla pek çok banka da destek ve kredi vermektedir.

İşletme kurmak isteyen kişiler, en uygun rakamlarla işe atılarak üretimlerini yapmaya devam etmek istiyor. Diğer yandan  üretim tesisleri resmi makamlar tarafından  zaman zaman kontrol ediliyor. Bu zamanlarda işletmelerin başarılı bir şekilde bu testlerden geçmesini sağlamak amacıyla özenli davranılması gerekiyor. Bunu sağlamak isteyen pek çok kişi ilk sermayelerini daha verimli bir şekilde kullanmak istiyor. Çünkü devlet tarafından verilecek hibe ve desteklemelerin ilk şartı, talimatlara uygun işletme kurulumu. Bu yüzden de prefabrik yapıları üretim tesislerini oluşturmada tercih edebiliyorlar.

 

Tavuk Çiftliği

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

REKLAMLAR
  • YORUM
Facebookta bizi bulun