Ülkemizde ve Dünya Genelinde Hindi Eti Üretim Bilgileri

Ülkemizde ve Dünya Genelinde Hindi Eti Üretim Bilgileri

Ülkemizde ve Dünya Genelinde Hindi Eti Üretim Bilgileri

Ülkemize son yıllarda giriş yapan hindi eti dünyanın birçok yerinde uzunca bir süredir oldukça yüksek rakamlarda üretilmekte ve buna bağlı olarak tüketilmekte idi.

Örneğin Amerika Birleşik Devletleri Hindi üretiminde ilk sırada yer almakta ve onu Avrupa Birliği, Kanada, Brezilya, Polonya, Macaristan ve Meksika takip etmektedir. Dünya üzerinden toplam 4.5 Milyon Ton Hindi eti üretiminin yaklaşık olarak 2.5 Milyon Tonu Amerika Birleşik Devletleri tarafında üretilmektedir. 1.5 Milyon Ton kadarı Avrupa Birliği Devletleri ve kalan 500 Bin ton kadarı da diğer ülkeler tarafından üretilmektedir.

Türkiye 1999 yılına kadar ortalama 18.000 ton kadar hindi eti üretimi yaparken bu seneden sonra üretim miktarını arttırmış ve ortalama 22.000 ton civarında hindi eti üretimi yapmaya başlamıştır. Bu rakam özel sektöründe işe ilgisini vermesi sonrasında 2001 yılında 38.000 ton civarına çıkmıştır.

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. sayın üreticiler vede yetiştiriciliğe dayalı üretim yapmak isteyen arkadaşlar öncelikle tarım il müdürlükleri vasıtasıyla üretici belgesi vede kayıt olması gerekir şirket ise sicil belgesi bilanço imza siküleri vede teminat gerekmektedir bu gibi işler için bankaların kredi servisleri ilgilenmektedir ayrıva kalkınma ajansaları vede tarımsal kalkınmayı teşvik fonu ugraşmaktadır kosgeb ise şirketlere kredi kullandırmaktadır öncelikle bu gibi işlemleri yaptıktan sonra belgeli bir firmadan beyaz etlik hindi talebinizi belirtmeniz ve yerinizin olması gerekmektedir otlatmaya dayalı hindi yetiştiriciliği yapmak istiyorsanız bu başka otlatmaya dayalı hindi yetiştirmede ilk bir ay içeride bakım yapılması gerekir daha sonra otlatmaya dayalı yetiştiricili
    ği yemle destekleyerek yapabilirsiniz yalnız size önereceğimiz en önemli husus öncelikle az miktarda hindi alarak kendinizi yetiştiricilik için ayarlamanızdır örnegin 50-100 arası alarak besleyebilirsiniz daha sonra ise bu işe girişmek isterseniz size gerekli tüm şeyler deneme süresinden sonra yerine oturmuş olur özellikle sıcak bölgelerde urfa antep ege bölgesi karadeniz vs bölgelerinde tahıl üretimi vede diğer sebze üretiminin çok oldugu bölgelerde yapılabilir çünkü sebze ve tahıl artıklarını teleflerinin değerlendirilmesiyle yem tüketimi azalacak vede sizin kazancınız artacaktır bir diğer hususu ise pazarlama dır pazar ayarlamak için yapılacak iş sucuk salam sosis fabrikaları vede hazır yemek sektörü ile hastane otel restorant gibi işletmelerden oldukça talep vardır günümüzde kırmızı et fiyatlarının bu kadar artmaıyla beyaz ete özelliklede hindi etine talep çoktur bunun için pazaarlamayıda ya internet üzerinde yada direkt bölgenizde bulunan firmalara yapabilirsiniz size daha yardımcı olabilmek için AFYON ERTAVUKCULUK ile irtibata geçiniz .
    SAYGILARIMIZLA
    AZİZ DÖNGEL

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

REKLAMLAR
  • YORUM
Facebookta bizi bulun