kupe sorgulama
?>

Alpin Keçisi

Paylaş
 

Alpin Keçisi

Alpin keçilerinin ilk olarak nerede yetiştirildiği konusunda çok fazla bilgi bulunmamasına rağmen, Fransız Alpin’i bu konuda düğer türlerinin yanında çok daha fazla tanınmış durumdadır. Bu türü sırasıyla Amerikan ve İsveç Alpinleri takip eder. Geniş bir coğrafyaya yayılmış olmaları sebebiyle dünyanın her köşesinde hayat kurabilirler.

Alpin Keçisi Adaptasyon Sorunu Yaşamaz

Alpin keçisi, hemen her tür ilkimde rahatlıkla yaşayabilmektedir. Bu keçi türünün kulak yapıları diğer keçilere göre farklıdır. Bu farklılık kulakların dik olmasıyla kendini belli eder. Vücut rengi açısından da bir standarttan bahsetmek mümkün olmaz. Ancak en belirgin özelliklerinden birisi, başlarının üzerinden boyunlarını takip eden ince bir çizgi halinde koyu renk tüylerin inmesidir.

Alpin Keçisi Süt ve Eti İçin Beslenir

Alpin keçisinin süt verimine bakacak olursak karşımıza çıkan 500 ve 800 Litre aralığındaki süt verimi, bu keçinin sütü için beslendiğini de ortaya koymaktadır. Bunun yanında yetişkinlerde 90 kiloya çıkan ağırlıkları etlerinden de istifade edilmesini sağlamaktadır. Alpin keçileri bir seferde en fazla 2 oğlak doğurmaktadır. Bunun yanı sıra, kısa sürede gelişen bu keçi türünün yüksekliğinin 1 metreye kadar çıkabilmesi yüksek sayılabilecek dallardaki yaprakları yemelerine de fırsat verir.

 

 

 

Bu yazı 1639 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
REKLAMLAR
Sayaç
hit counter script