kupe sorgulama
?>

Alaska Dağ Keçisi

Paylaş
 

Alaska Dağ Keçisi

Keçi ırkları içinde ilk bakışta beyaz rengi ile dikkatleri üzerine çeken Alaska Dağ Keçileri dik, kısa ve sivri uçlu boynuzları ile diğer keçi ırklarından kolaylıkla ayrılabilmektedir. Vücutlarının renginin aksine siyah renkli boynuzları yaklaşık 15 ile 30 santimetre arasında farklı boyutlara kadar uzayabilmektedir.

Alaska Dağ Keçisinin Karakteristik Özellikleri

Yaşam alanları çoğunlukla aşırı oranda eğime sahip olan sarp dağlık bölgeler olduğu için çoğu oğlaklar hayatını kaybetmektedirler. Hem erkekleri hem de dişileri sakallı olan bu ırk 150 kiloya kadar kilolara çıkabilirken 12 yıl civarında bir yaşam ömrüne sahip olmaktadır. Daha çok Kuzey Amerika, Alaska ve Yukon gibi bölgelerde bulunan bu keçiler geniş bir görünüme sahip ve inatçıdır.

Alaska Dağ Keçilerinin Davranış Özellikleri

Çift kat yün özelliğine sahip olan bu keçiler son derece dayanıklı vücut yapılarına sahip olması ile birlikte -45 dereceye varan soğuklara ve 160 km/saate kadar sert rüzgarlara dayanıklı kalabilmektedir. Tırmanmayı en çok seven keçi ırklarından biri olan Alaska Dağ Keçileri denizden yaklaşık 4000 metre yüksek rakımda  yaşarlar.

 

 

Bu yazı 841 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
REKLAMLAR
Sayaç
hit counter script